جهت رفع همیشگی مشکل آب فاضلاب و هوا همین حالا با ما تماس بگیرید

انواع آشغالگیر

اولین واحد عملیاتی که عموما در تصفیه خانه های فاضلاب وجود دارد، واحد آشغالگیری است. آشغالگیر دستگاهی است که معمولا دارای  منافذی هم اندازه بوده و برای جدا کردن مواد جامد موجود در جریان ورودی فاضلاب به تصفیه خانه و یا سیستم های ترکیبی فاضلاب که در معرض سرریزهایی نظیر سیلاب ها قرار دارند استفاده می شود. نقش اصلی آشغالگیر ها حذف مواد درشت از جریان های ورودی است

دسته بندی آشغالگیرها

دو نوع متداول آشغالگیرها، یعنی آشغالگیرهای درشت و اشغالگیر های ریز، در تصفیه مقدماتی فاضلاب استفاده می شوند. آشغالگیرهای درشت دارای منافذ بزرگ می باشد که از 6 تا 150 میلیمتر (25/0تا6اینچ)متغیرند. آشغالگیرهای ریز منافذی کوچکتر از 6میلیمتر(25/0اینچ)دارند.اشغالگیرهای خیلی ریز، که منافذ کوچکتر از 50میکرومتر دارند، عمدتا به منظور حذف مواد جامد ریز از پساب های خروجی تصفیه شده استفاده می شوند.

آشغالگیرها ممکن است شامل میله های موازی فلزی،میل ها یا سیم ها،نرده ها، توری های سیمی، یا صفحات منفذدار بوده و منفذها ممکن است به هر شکلی موجود باشند، اما عموما این منافذ دایره ای یا مستطیلی شکل هستند. آشغالگیری که از میله های موازی فلزی و یا میل ها تشکیل شده اغلب یک "آشغالگیر میله ای" و یا یک آشغالگیر درشت نامیده می شوند و برای حذف مواد جامد درشت به کار می رود. آشغالگیرهای ریز، صفحاتی منفذدار، عناصر توری شکل و شبکه های سیمی با منفذهای کوچکتر هستند. 

آشغالگیرهای درشت(میله ای)

در تصفیه فاضلاب، آشغالگیرهای درشت به منظور حفاظت از پمپ ها ، شیرها، خط لوله و دیگر ضمائم در برابر آسیب و یا انسداد به وسیله چوب و یا اشیاء درشت به کار می روند. تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی بسته به خصوصیات فاضلاب ممکن است به این آشغالگیرها نیاز داشته و یا نداشته باشند. بر حسب روش تمیز کردن و تخلیه آنها، آشغالگیرهای درشت به صورتی در نظر گرفته می شوند که هم به صورت دستی و هم به صورت مکانیکی قابل پاکسازی باشند.

 

 

مزایای آشغالگیر های شرکت فنی و مهندسی پالاگر، قیمت مناسب،طراحی کارا،ابعاد مختلف،کارکرد ظولانی مدت و غیره می باشد.

استعلام قیمت
جهت آگاهی از قیمت خدمات یا کالای مورد نظر لطفا مشخصات را ایمیل نمائید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

 

مطالب مرتبط

دانه گیر-مخزن ته نشینی